Manor Lords

Manor Lords

43 ratings
Офіційний гайд для початківців з основами гри Manor Lords
By Jean-Claude Bohdan
Переклад офіційного посібника для початківців з основами гри "Manor Lords", від інтерфейсу користувача до механік та початкової гри. Корисні поради, підказки та фішки
2
4
2
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
Геймплей
"Manor Lords" - це стратегічна містобудівна гра, в якій ви виступаєте у ролі лорда, відправленого королем керувати небезпечними і багатообіцяючими землями. Гра включає в себе детальне будівництво міста, тактичні бої в реальному часі, складні економічні та соціальні симуляції. Вам потрібно збалансувати управління ресурсами, попит та пропозицію, торгівлю, військову справу і використовувати пори року, щоб вижити взимку.
Чи гідні ви цієї честі? Чи загинете ви в руках розбійників і підступних лордів супротивників?

Цей посібник допоможе вам зрозуміти основи гри, від її інтерфейсу до основних механік. Посібник завершується оглядом того, як вижити у вашому першому році. Ваше королівство чекає.
Інтерфейс

Розуміння елементів інтерфейсу в Manor Lords є важливим для ефективного управління. Важливо: верхня панель інтерфейсу надає інформацію, пов’язану з регіоном, у якому ви зараз перебуваєте.

  1. Огляд населення – Огляд різноманітних факторів, що впливають на населення регіону.
    • 1a – Непризначені сім’ї – сім’ї, які не мають конкретного призначення. Ці родини необхідні для будівництва та для проводки волів у лісовозах.
    • 1b – Призначені сім'ї - Сім'ї, які отримали роботу. Ці сім’ї матимуть основного працівника, а інші члени підтримуватимуть основного працівника.
    • 1c – Житловий простір – скільки сімей може утримувати поточний регіон, збільшується за рахунок будівництва або розширення земельних ділянок.
    • 1d – Сукупне населення – загальна чисельність вашого регіону з розподілом за різними рівнями сім’ї.
    • 1e – Схвалення — контролює загальний приріст населення та моральний стан вашого ополчення, коли воно збирається з регіону. Вищий рівень схвалення збільшує кількість сімей, які приєднуються до вашого поселення, якщо є місце.
    • 1f – Громадський порядок – керує ймовірністю злочинів, коли низький громадський порядок постійно перетворює громадян на бандитів.

  2. Достаток регіону – сума грошей, якими володіють селяни з поточного регіону. Його можна використовувати для імпорту товарів, покращення ремісничих приміщень або переказу у вашу особисту скарбницю через податкову політику.

  3. Худоба – Загальна площа для стійлового і пасовищного утримання худоби, із зазначенням у дужках, непризначеної худоби. Будь-хто може використовувати непризначену худобу для транспортування ресурсів.

  4. Запаси – місяці до того, як ваші запаси їжі та палива закінчаться. Спеціальні робочі місця потребують палива, а взимку споживання палива вдома подвоюється.

  5. Меню поселення та сповіщення – наведення курсора на назву поселення призведе до появи підказки поточного рівня поселення та вимог для підвищення. Кожен рівень надає вам очко розвитку, яке ви можете використовувати, щоб спеціалізувати своє місто та зробити його ефективнішим.
    Якщо вибрати назву поселення, з’явиться меню для використання очок розвитку, прийняття правил і встановлення обмежень виробництва. У кожного регіону доступне власне дерево розвитку. Однак деякі елементів дерева розвитку все ще знаходяться в стадії розробки і будуть повністю функціональними пізніше в період раннього доступу.

  6. Товари в сукупності та надлишкові товари – загальна кількість товарів показує всі товари в регіоні, тоді як надлишок показує, який запас залишається після резервування ресурсів.
    Уявіть, що у вас є 5 дощок, і розмістіть будівлю, будівництво якої коштує 5 дощок. Ваш загальний запас залишається 5, але ваш надлишок стає 0, оскільки дошки тепер зарезервовані для будівництва.

  7. Категорії товарів – діапазон товарів, відфільтрованих за категоріями. Наведіть курсор на кожну категорію, щоб побачити деталі про кожен товар.

  8. Персональний огляд – Огляд вашої особистої статистики. Деякі з цих елементів можуть бути недоступними під час раннього доступу.
    • 8a – Огляд – тут надається інформація про вас, наприклад особисті дані, нові/активні/завершені можливості тощо.
    • 8b – Режим відвідування – увімкніть режим від третьої особи та пройдіться своїм поселенням.
    • 8c Скарбниця – Ваші особисті гроші можуть бути використані для дипломатії, найму дружини або найманців і заселення нового регіону.
    • 8d – Щорічний королівський податок – сума податку, який необхідно сплатити королю.
    • 8e – Вплив – необхідний для дипломатії. Вплив можна отримати, підвищуючи рівень поселення, впроваджуючи правила, завойовуючи табори бандитів і покращуючи свої церкви та маєтки.
    • 8f – Прихильність короля – Прихильність можна використовувати в дипломатичних цілях, включаючи пред'явлення та оскарження претензій.

  9. Час та пори року – пори року тісно пов’язані з життям людей і впливають на різні роботи. Якщо навести курсор на піктограму сезону, з’явиться спливаюча підказка, яка пояснює, коли наступають сезони та їхній вплив на їжу та сільське господарство. Час можна призупинити або прискорити залежно від вашого стилю гри. За замовчуванням натискання клавіші X прискорює час, тоді як натискання клавіші Z сповільнює. Максимальна швидкість х12.

  10. Ігрові інструменти – набір кнопок для створення поселення та керування ним. Усі ці кнопки мають гарячі клавіші для швидшої взаємодії.
    • 10a – Дороги - будуйте дороги, щоб з'єднати ваші поселення. Люди будуть йти цими дорогами під час подорожі залежно від своєї роботи.
    • 10b – Будівництво – відкриває список усіх будівель. Наведення курсору на будь-яку покаже витрати на будівництво та вимоги для розблокування.
    • 10c – Армія – показує будь-який загін, яку ви створили, включаючи ополчення, дружину та найманців.
    • 10d – Карта – Ця кнопка переносить вас на карту регіону, яка дає змогу побачити всі регіони, їхню власність та будь-які ресурси.
    • 10e – Довідка – Меню довідки відображає різні механізми та термінологію по всій грі.
    • 10f – Налаштування – Налаштуйте свою гру відповідно до своїх потреб, від графіки й аудіо до гарячих клавіш і спеціальних можливостей.
Керування камерою

У Manor Lords є спеціальні елементи керування камерою, що дозволяє творцям і спільноті створювати фантастичні покадрові зйомки, занурюватися в кадри крупним планом під час бою або просто робити скріншот свого міста без використання інтерфейсу.

Елементи керування камерою:
  • Ctrl+Shift+Число – зберігає розташування камери
  • Shift+Число – завантажує розташування камери
  • Ctrl+C – запускає кінематографічний режим (без інтерфейсу користувача, більш плавне керування), натисніть Ctrl+C, щоб вийти з кінематографічного режиму
Власні назви та герби

Є кілька місць у грі, які дозволяють налаштувати гру, щоб зробити її справді вашим власним королівством. Почніть кастомізацію перейменувавши свої міста, жителів та налаштувавши зброю і броню своєї бойової дружини. Також ви можете імпортувати свій логотип у Manor Lords, щоб створити свій власний герб!
Можна використати герб вашої області, вони ідеально підходять для Manor Lords.

Перейменування міста та жителів
  • Щоб перейменувати своє місто, клацніть назву свого міста у верхній частині екрана, а потім клацніть перо, щоб змінити назву.
  • Щоб перейменувати жителя села, знайдіть вкладку «Люди», натиснувши на будинок або робоче місце. Клацніть лівою кнопкою миші на імені людини, і ви зможете перейменувати її.

Бойова дружина

Будівництво садиби дозволить вам створити власну дружину, групу професійних солдатів, яких ви зможете використовувати в бою.
  • Щоб налаштувати свою дружину, виберіть кнопку (1) Армія, потім кнопку (2) свого дружинника, а потім кнопку (3) налаштування дружини. Це відобразить вашу поточну дружину та дозволить вам перейменувати дружинника, найняти більше дружинників, покращити їхні обладунки та налаштувати, як вони виглядатимуть.

Імпорт картинки герба
Щоб додати власний логотип в якості герба, виконайте такі дії:
  1. Завантажте файл template_custom_coat.png із прес-кіту Manor Lords [drive.google.com]
  2. Відкрийте в Photoshop або іншій програмі для редагування зображень.
  3. Відредагуйте свій логотип у білому просторі щита герба. Зауважте, що будь-що поза пробілом не відображатиметься на екрані редактора герба. Коли закінчите, видаліть шар template_custom_coat.png.
  4. Збережіть файл як custom_coat.png за таким шляхом до файлу на вашому ПК: C:\Users\Username\AppData\Local\ManorLords\Saved\SaveGames\
  5. Запустіть Manor Lords і почніть нову гру.
  6. Натисніть значок папки, і ваш налаштований логотип з’явиться як ваш новий герб!
Сім'ї

Основний мирний юніт всієї гри - Сім'я

Сім'я є основною одиницею населення Manor Lords. Кожна сім'я складається з кількох членів сім'ї і споживає одну одиницю їжі та одну одиницю палива (взимку дві одиниці палива). Сім’ї живуть у житлових будинках, які називаються Господарствами і рівень сім’ї дорівнює рівню їхнього житла – 1-й рівень, 2-й рівень та 3-й рівень (поточний максимум). Кожна сім’я може бути призначена на певне робоче місце і всі члени сім'ї підуть туди працювати. Деякі місця роботи вимагають встановлення на ринку кіосків для розповсюдження товарів, якими керуватимуть інші члени родини.

Важливо: Якщо будинок буде оновлено до 2-го рівня і ви вирішите побудувати в будинку майстерню ремісників, сім’я буде вилучена із загального робочого фонду та не зможе бути призначена на інші робочі місця. Важливо підтримувати поєднання житла на різних рівнях, а також сім’ї ремісників і робітників.

Членами ополчення можуть стати члени сім'ї чоловічої статі (чоловік і сини). Якщо ці члени загинуть у бою, їхня робота стане вакантною, доки член родини не буде замінений. Пам’ятайте про це під час бою з ворогами, оскільки значні втрати можуть вплинути на вашу економіку.

Для того щоб нові сім'ї приходили в ваше місто, потрібно мати певний рівень схвалення:
Схвалення
Місячна зміна населення
0-24%
-1
25-49%
0
50-74%
+1
75-100%
+2
Гнучкі ділянки

У кількох будівлях використовується функція гнучкої ділянки, яка позначена прямокутником у верхньому правому куті селектора будівель. Ці будівлі вимагають від гравця встановити чотири точки в будь-якому вільному просторі, позначивши область, яку вони займатимуть.

Іноді буде інша інформація, наприклад, розмір поля для ферм (вимірюється в "моргенах", де 1 морген дорівнює 2 англійським акрам), кількість худоби на пасовищах або скільки ринкових кіосків може поміститися на площі ринку.

Господарства

Господарства працюють аналогічно, і розмір зони визначає кілька речей:
  • Скільки будинків буде розміщено.
  • Право на розширення заднього двору (позначено маленьким значком сараю).
  • Право на розширення житла (позначено маленьким будиночком зі значком плюса). Це дозволяє на одній ділянці розмістити відразу дві родини. Зауважте, що при досить великій ділянці можливе як заднє подвір’я, так і розширення житла.
  • В господарствах ви також повинні вказати, яка сторона є передньою – передня частина має бути доступною та безперешкодною, але вона не обов’язково має бути на дорозі (хоча немає причин не розміщувати її там).
Будівництво

У Manor Lords ви часто будете взаємодіяти з трьома типами будівель: виробництвом, житловим приміщенням і складом.

Виробничі будівлі
Більшість виробничих будівель мають структуру з трьох вкладок.
  • 1a – Загальне – дозволяє призначати або вилучати родини з роботи на вибраній будівлі та надає огляд товарів, що містяться в ній, або будь-яких основних товарів, які ця будівля потребуватиме для переробки в оброблений товар.
  • 1b – Люди – тут показано місцезнаходження всіх членів родини, які працюють у будівлі, і їхній поточний статус. Ви також можете побачити, де їхні будинки розташовані відносно робочого місця, на випадок якщо ви хочете мінімізувати відстань між сім’єю та її робочим місцем. Щоб призначити сім’ю на нову роботу, клікніть на "зубчасте колесо" на вкладці "Люди", а потім виберіть, у якій будівлі ви хочете, щоб вони працювали.
  • 1c – Додатково– параметри тут відрізняються залежно від типу будівлі. Наприклад, деякі будівлі дозволяють призначити окремого вола, інші дозволяють визначити конкретну область для роботи.

Житлові будинки
Є кілька рівнів житлових будинків, але тут ми розглянемо основні принципи їх роботи та те, на що ви звертаєте увагу.
  • 2a – Будинок 1-го рівня – Кожен будинок має різноманітні потреби, розділені на "Зручності" та "Пропозиції ринку". У цьому прикладі господарства 1-го рівня ви бачите, що єдиною незадоволеною потребою є "Рівень церкви". Це означає, що церква взагалі не була збудована.
    • Домогосподарство не зможе перейти на рівень 2, доки ця потреба не буде задоволена.
    • На досить великих ділянках можна побудувати подвір’я, що дає вам кілька варіантів. У цьому прикладі біля цього будинку був побудований город.
  • 2a – Будинок 2-го рівня – коли ви покращуєте будинок до вищого рівня, на панелі «Житло» з’являться або збільшені попередні вимоги, або зовсім нові.
  • Як ви можете бачити в прикладі 2B, цей будинок другого рівня (який також було позначено як ремісник «Коваль») вимагає одного додаткового очка на рівні Церкви, пропозицій продуктів та пропозицій одягу, а також нових вимог до зручностей "пропозиція корчми".
  • 2c – Ремісники – як згадувалося раніше, будинки, які досягли 2-го рівня, можуть бути додатково спеціалізовані на ремісників, вилучаючи їх із загального фонду робочої сили та зосереджуючи всю родину на виготовленні конкретного товару. У цьому випадку ми маємо Коваля.
    • На вкладці «Загальні» відображатиметься різна інформація, наприклад, чи постачаються, необхідні для виробництва, ресурси (окремо від основної потреби будинку в паливі), і якщо це можливо, ви можете вибрати, на чому домогосподарство має зосередитися.
    • На цій вкладці також відображається загальна інформація про виробництво для всіх рівнів (ремісничих чи інших).
      Зверніть увагу, що озброєння в нижній частині екрана показує спорядження, яке
      використовуватимуть члени вашої родини чоловічої статі, коли буде викликано ополчення.
  • Є ще кілька важливих моментів, які слід враховувати щодо житлових будинків:
    • Доступ до води ніколи не змінюється – поки в регіоні є колодязь, ця потреба буде задоволена.
    • У розділі "Зручності" кожен пункт означає щось, що залежить від відповідного товару – наведіть курсор на ромби, щоб отримати пояснення значення кожної вимоги. Наприклад, три ромби для їжі означають, що ринку потрібні принаймні три різні види їжі, доступні для продажу.
    • Розмір земельної ділянки також важливий. Для таких речей як город та сад, що більше то краще, однак чим більша ділянка, тим більше часу потрібно для роботи на ній.
      • Для таких речей, як "Кози" (для шкір) і "Кури" (для яєць), розмір ділянки не впливає на результат.
      • Час у дорозі між житлом і місцем роботи може вплинути на продуктивність, оскільки чим більше часу член сім’ї проводить у дорозі, тим менше часу йому доведеться працювати на подвір’ї, перш ніж повернутися на роботу.
    • Якщо ви не задовольняєте потреби своїх жителів і схвалення стає занадто низьким, сім’ї почнуть покидати ваше село.
    • Ремісники все ще можуть бути призвані до ополчення. Також вони поповнюють достаток регіону.

Склади
Є два типи складських будівель. У амбарах зберігаються продовольчі та пов'язані з цим товари, а в складах непродовольчі товари. Складські будівлі вимагають працівників для збору, зберігання та розподілу цих товарів. Або складський працівник, або відповідний працівник виробництва автоматично встановлюватиме крамниці на ринку.

Складські будівлі мають місткість, і ви можете вибрати, які товари там зберігаються. Деякі товари можуть псуватися під час негоди, тому життєво важливо мати складські будівлі по всьому населеному пункту.
Сировина
Оскільки на карті представлено кілька видів сировинних ресурсів, існує кілька способів управління ними для створення сталої економіки. Зауважте, що ресурси бувають двох форм – звичайні родовища та «багаті» родовища, які впливають на доступну кількість ресурсів.

Обмежена робоча зона
Кілька будівель із сировинними ресурсами функціонують на основі обмеженої робочої зони, запобігаючи надмірному видобутку таких ресурсів, як деревина. Халупа лісника використовує ту саму механіку обмеженої робочої зони, але натомість садить дерева.

Відновлювальні ресурси
Ресурси, такі як ягоди та дикі тварини, відновлюються, тобто не вичерпуються повністю. Ягоди доступні для збору, починаючи з весни, і перебувають у стані відновлення протягом зими. Ви можете обмежити видобуток диких тварин у мисливському таборі, щоб запобігти надмірному полюванню.

Наземні ресурси
Ресурси такі як камінь, глина та залізо, не відновлюються, не можуть бути обмежені щодо робочої області і ви не можете обмежити кількість видобутку, як це можна зробити з дикими тваринами. Однак якщо родовище є "багатим" (з іконкою корони), ви можете побудувати глибоку шахту, яка забезпечить необмежені ресурси глини та заліза. Необхідна технологія видобутку на глибині розблокована через гілку розробки.

Поля
Місце, де ви вирощуєте свої культури. Вони працюють за сезонним циклом. Урожайність визначається родючістю ґрунту, на якому побудоване поле. Чим більше використовуються поля, тим менш родючою стає земля, що можна компенсувати, включивши сівозміну та зробивши принаймні один з років паром, таким чином відновлюючи родючість.
Армія та бої

Управління поселеннями займе більшу частину вашого часу на початку гри, але бої так само важливі для розуміння лорду, який захищає свій народ від зрадницьких феодалів та розбійників.

Типи військ
Ваша армія складається з 3 типів військ: ополчення, дружина та найманці.
  • 1a – Ополчення – вони збираються з ваших жителів чоловіків і можуть бути оснащені різною зброєю та обладнанням. Щоб озброїти своїх жителів, вам потрібно буде самостійно виготовити або закупити озброєння.
  • 1b – Дружина – ці професійні солдати прив’язані до садиби регіону. Їх можна персоналізувати, а певні будівлі та покращення збільшать розмір вашої дружини.
  • 1c – Найманці
    – це групи мандрівних солдатів, яких можна найняти щомісяця, і вони приходять із власним озброєнням. Доступні найманці змінюються, і важливо зазначити, що ворожий лорд також може наймати найманців.

Створення ополчення
Ви можете створити нову групу ополчення, перейшовши на вкладку армії внизу екрана, вибравши "Створити новий загін" та вибравши тип війська, який ви хочете зібрати. Маючи максимум 36 осіб на загін, ваше ополчення почне поповнювати ряди, якщо буде доступна необхідна зброя. Хоча це не обов’язково, але надання додаткового обладнання, наприклад шоломів, щитів і лат, дозволить вашим військовим ефективніше воювати на полі бою.

Збір військ
Зберіть свої війська, вибравши загін і натиснувши кнопку збору (наразі виділену жовтим) у верхній частині вкладки армії. Ваші люди кинуть те, що вони роблять, зберуть своє обладнання та зберуться якомога швидше на точці збору.

Основи бойових дій
Manor Lords має механіку традиційному бою в режимі реального часу з паузою, тобто ви можете віддавати накази та реагувати на навколишній світ у режимі реального часу або натискаючи пробіл, щоб призупинити час.

  • Щоб перемістити один чи кілька загонів, утримуйте та перетягуйте ліву кнопку миші, щоб вибрати необхідні загони. Після вибору клацніть правою кнопкою миші будь-де на землі, щоб наказати своїм військам прямувати до цього місця.
  • Утримуючи натиснутою праву кнопку миші та перетягуючи по землі з вибраними загонами, ви зможете визначити ширину кожної одиниці, причому менша ширина забезпечує більшу згуртованість.
  • Щоб атакувати будь-якого ворога, виберіть свій загін і клацніть правою кнопкою миші по ворогу, щоб розпочати атаку або віддати наказ своїм лучникам стріляти по ворогу.
  • Нарешті, кожен загін має різні порядки та ефективність під час групування. Перегляньте кожен тип загону, щоб визначити, які накази ви можете віддавати та їхній поточний рівень моралі і втоми.
Як пережити перший рік
Пережити перший рік може здатися складним, тому ось кілька перших кроків, щоб забезпечити міцну основу для свого поселення:

  1. Наявність ресурсів - засновуйте своє поселення поблизу їжі, води та лісів. Ці ресурси дозволять вашим селянам нагодуватися та зігрітися протягом зимових місяців.
  2. Рання інфраструктура - вам потрібно побудувати ці будівлі протягом першого року:
    • Колодязь - Забезпечує ваших селян водою, необхідно знайти місце вздовж підземних вод поблизу вашої земельної ділянки.
    • Табір мисливців/Хатина збирачів – залежно від наявності одна або обидві будівлі забезпечать достатню кількість їжі для жителів села на початках. Амбар зберігатиме та розподілятиме продукти, щоб вони не псувалися та не гнили.
    • Табір дроворубів і хатина дроворубів – обидва рубають ліс, перший для будівництва, а другий для дров, щоб зігріти жителів села взимку. Склад буде зберігати та розподіляти товари, щоб вони не псувалися та не гнили.
    • Ринок. Сім'ям ваших робітників та ремісників знадобиться місце для продажу своїх товарів, а ваші господарства задовольняють їхні потреби через ринок.
    • Будуйте свої господарства поблизу ринку і якщо можливо біля місць роботи, щоб мінімізувати час у дорозі.
  3. Призначені сім’ї – призначайте сім’ї на роботу поблизу їхнього дому, включаючи зерносховище та склад. Однак пам’ятайте, що принаймні одна сім’я має залишитися не призначеною для будівництва будівель і тягання вола, який перевозить ресурси.
  4. Табори розбійників – у перший рік ви можете знайти бандитський табір поблизу свого поселення. Створіть загін ополчення зі списами і відчуйте свій перший смак бою, відбиваючись від них і знищуючи їхній табір.
  5. Підготовка до зими. З наближенням зими додайте більше сімей до заготівлі дров, щоб виготовити достатньо палива, або якщо у вас є надлишок деревини, побудуйте більше господарств, щоб залучити нових людей у ваше поселення.
  6. Будуйте великі господарства. Великі господарства 1-го рівня з достатнім місцем для розширення заднього двору можуть додати пасивне виробництво овочів, яєць або шкір від кіз, що додатково вироблятиме надлишок товарів для розвитку вашого поселення.

Подумайте також про кар'єри глини, заліза і торгівлю на ранній стадії, оскільки такі товари, як черепиця та інструменти, допоможуть заробити значну суму грошей. Отримані гроші дають можливість купувати інші товари у торговців, покращувати господарства та навіть перейти на 2-й рівень господарств, починаючи свій шлях в ремісництві.

До весни наступного року ви повинні мати забезпечене поселення і почати розвиток сільського господарства, ремісничих професій та розширювати свій вплив. Проте пам’ятайте про небезпеку надто швидкого розширення поселення, щоб не випередити виробництво дров і продуктів харчування. При нестачі базових ресурсів, таких як їжа та паливо, люди залишать ваше поселення, спричиняючи прогалини в роботі та подальший занепад.

Як би ви не вирішили грати, сподіваюсь, що цей посібник допоміг вам зрозуміти, що пропонує Manor Lords. Продовжуючи гру, ви зіткнетеся з більш серйозними проблемами у війні та будівництві поселень, збалансуванні спеціалізованої регіональної логістики, модернізації міст і будівництві складних промислових систем.
Дякую за перегляд!
Мої інші посібники:
https://cs2bus.com/sharedfiles/filedetails/?id=3233544713
https://cs2bus.com/sharedfiles/filedetails/?id=3237275183
Мої переклади офіційних джерел:
https://cs2bus.com/sharedfiles/filedetails/?id=3237806048
Долучайтесь до української спільноти в Discord:
https://cs2bus.com/sharedfiles/filedetails/?id=3236401893

Цей посібник є перекладом офіційного посібника для початківців від видавця Hooded Horse. Ви можете нагородити цей посібник та додати до улюблених, якщо хочете :)

7 Comments
rubakos 26 Mar @ 4:35pm 
дякую
Jean-Claude Bohdan  [author] 2 May, 2024 @ 11:32am 
@Dozhyv на здоров'я
Jean-Claude Bohdan  [author] 2 May, 2024 @ 11:32am 
@BIDULOID будь ласка
Jean-Claude Bohdan  [author] 2 May, 2024 @ 11:31am 
@suivezlemir Героям Слава!
Gudzyk 30 Apr, 2024 @ 8:52pm 
Дякую
BIDULOID 30 Apr, 2024 @ 1:00pm 
Дякую
suivezlemir 30 Apr, 2024 @ 10:55am 
Слава Україні